• ROMINA

  Původ: nová odrůda registrovaná v roce 2011 universitou v Anconě.
  Vlastnosti odrůdy: roste bujně a není náchylná na kořenové choroby.Doba zrání je podobná jako odrůda Alba. Plody jsou menší, kónické.
  Celkové zhodnocení: Romina zaujme svojí chutí, která je velmi dobrá, sladká. Plody jsou pevné a mají atraktivní červenou barvu.

   

   


  KORONA

  Původ: byla vyšlechtěna v Holandsku křížením odrůd Tamella x Induka (IVT Wageningen)
  Vlastnosti odrůdy: rostlina je středně vysoká, středně hustá, ploše kulovitého habitu, silně odnožující. Postavení květních os je v úrovni listů. Květ obvykle není poškozován jarními mrazíky. Plody jsou středně velké, převážně kulovité, sytě červené barvy. Dužina je měkká, středně červená, rovnoměrně zabarvená. Chuť je navinulá, výrazně aromatická. Výnos je nadprůměrný. Korona dozrává cca 5 dní po odrůdě Elsanta.
  Celkové zhodnocení: odrůda je plastická a má zvláště vysoký výnosový potenciál, který při vyšší úrovni agrotechniky, především při přihnojování na list, dokonale využije. Předností odrůdy je poměrně snadná sklizeň. Není náchylná k plísni šedé a k chorobám kořenového krčku.

   


  POLKA

  Původ: byla vyšlechtěna v Holandsku křížením Induka x Sivetta.
  Vlastnosti odrůdy: Tato odrůda tvoří střeně husté porosty, odnožuje průměrně. Plody jsou středně velké, kuželovitého tvaru, tmavě červené barvy. Dužina je měkká, světle červená, nerovnoměrně zabarvená. Chuť je středně sladká, dobrá. Výnos je nadprůměrný. Polka dozrává cca 3 dny po odrůdě Elsanta.
  Celkové zhodnocení: Jedná se o starší odrůdu, která se dá úspěšně pěstovat i ve vyšších polohách. Výnos je nadprůměrný, velikost plodů je střední, chuť průměrná. 


  ROXANA

  Původ: Nová italská odrůda, chráněnná evropským patentem. V komerčních plochách je od roku 2001.
  Vlastnosti odrůdy: Roxana roste velmi bujně, je odolná proti většině kořenových chorob, mírně citlivá na Collectotrichum accutatum. Odrůda má velké plody a velmi vysoký výnos. Plody mají velmi dobrou chuť.
  Celkové zhodnocení: Středně pozdní odrůda s velmi vysokým výnosem (v I běžně 1200g/sazenice) a chutnými plody. V současnosti velmi oblíbená odrůda v Itálii.

   

   


  RUMBA

  Původ: Jedná se o novou odrůdu. 
  Vlastnosti odrůdy: Jedná se o velmi ranou odrůdu odolnou proti všem známým nemocem. 
  Celkové zhodnocení: Velké červené a lesklé plody atraktivního vzhledu.

   


  SYRIA

  Vlastnosti odrůdy: roste bujně, je odolná proti většině kořenových chorob. Plody jsou středně velké, mají dlouhý kuželovitý tvar. Plody jsou tmavě červené. Je poměrně odolná proti poškození deštěm a plísněmi.
  Celkové zhodnocení: největší předností této odrůdy je extrémně sladká a aromatická chuť.